Na počátku bylo podání trestního oznámení na tehdejší manželky Andreu, která měla týrat jejich dceru. Stíhání však bylo zastaveno a na lavici obžalovaných naopak po dvou letech usedl otec děvčete.

Při včerejším hlavním líčení vypovídala například sociální pracovnice Simona Motalová, která přišla srodinou do styku právě před dvěmalety.

„Holčička tehdy odmítala jít kmamince ze strachu, že jí bude ubližovat. Tehdy říkala, že jí nadávala, bila a nakopla ji,“ popisovala Motalová.

Zda však ktýrání ze strany matky došlo, nemůže sama posoudit. „Její chování kdceři nebylo podle výpovědi dobré. Jiný zdroj ale nemám, vtom období jsem dívku neviděla,“ vypověděla Motalová.

Situaci vrodině měla přiblížit také pracovnice kroměřížského Střediska výchovné péče Dagmar Cruzová, která udívky před téměř dvěma lety posuzovala aktuální psychickýstav.

„Otec sdcerou přišli, protože se chtěli poradit, jak zorganizovat setkání matky a dítěte. Malá měla strach být spaní Štěpaníkovou osamotě, chtěla, aby utoho byl tatínek,“ přiblížila Cruzová.

Takzvaným projektivním vyšetřením, které Cruzová provedla, se podle ní ukázalo, že je matka pro holčičku destruktor, zatímco otec jeideál.

„Domnívám se, že její výpověď byla věrohodná a nikým neovlivněná,“ sdělila Cruzová.

Důležitým svědkem byla také pedagožka kroměřížského Fondu ohrožených dětí Alena Perglová. „Oproblému, který tam byl, vím. Paní právnička Bláhová tehdy volala, že se chce pan Štěpaník rozvádět a jejich dcera říká, že ji matka nepřiměřeně trestá, proto by chtěl dcerku psychologicky vyšetřit,“ vzpomínala Perglová.

Psycholožce pak holčička řekla, že ji matka trestá, iže svou dceru kopla. „Kontaktovala jsem samozřejmě ipaní Štěpaníkovou, které jsem řekla, jak se věci mají. Zároveň jsem ji upozornila, že to, co psycholožka napíše do zprávy, budu muset nahlásit,“ popsala Perglová.Podotkla však, že žádné další kroky obžalovanému Štěpaníkovi vtéto věci nedoporučovala. „Informovala jsem příslušné orgány,“ dodala Perglová.

Otom, zda ze strany Marka Štěpaníka skutečně ke křivému obvinění tehdejší manželky došlo, rozhodne soud zřejmě už při příštím líčení. Vpřípadě, že se jeho vina prokáže, hrozí mu až tři roky odnětí svobody.