z Uherského Hradiště. Obžaloba ho vinila z toho, že v srpnu minulého roku způsobil mezi Modrou a Salaší dopravní nehodu, při níž zahynula 77letá žena. „Řidič vjel do levotočivé zatáčky, kterou ale nezvládl. Dostal smyk a vjel do protisměru, kde se srazil s jiným osobním automobilem. Výsledkem střetu byla jedna zraněná a jedna mrtvá žena z protijedoucího vozu,“ vysvětlil soudce Jiří Přibyl. Jiří M. po nehodě nadýchal 1,16 promile alkoholu. U soudu uvedl, že večer před nehodou v hospodě vypil pět piv a pět štamprlí ovocné vodky. Jeho situaci ještě přitížil fakt, že v době nehody neměl u sebe řidičský průkaz.

U soudu se mu ze strany poškozených dostalo tvrdé kritiky. „Jste bezcharakterní člověk, který lže a vaše kroky jsou účelové.. Osobně jste ukončil život osoby. Chci, abyste nesl nejvyšší možné důsledky svého činu,“ četla pohnutým hlasem vnučka tragicky zemřelé ženy.

Evidentně rozčilený byl ale i viník. „Je mi to moc líto, chci se s rodinou vyrovnat. Všem pozůstalým se omlouvám,“ sdělil Jiří M.

Státní zástupce pro obžalovaného navrhoval trest odnětí svobody na 28 až 32 měsíců, zákaz řízení automobilu na pět let a náhradu škody. Obhájce obžalovaného usiloval o zmírnění trestu odnětí svobody. Za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a ublížení na zdraví soud neukázněnému řidiči uložil trest odnětí svobody na 30 měsíců, přičemž trest si nezodpovědný řidič odsedí ve věznici s dohledem. Soudce mu zakázal řízení vozidel na pět let. Odsouzený musí rovněž uhradit škodu, kterou napáchal. Odsouzený a jeho zástupce si ponechali lhůtu na odvolání.