Obviněný se totiž snažil bránit vlastní pozemek, na který chvílemi Dohnal bez svolení vstupoval. Tříčlenný senát ale po vyhodnocení všech důkazů dospěl k závěru, že se trestného činu Ležák nedopustil.

K jednomyslnému závěru dospěl soud i přes to, že poškozený Karel Dohnal předložil jako důkaz nahrávku a fotografie, na kterých měl být útok zachycen.

„Nahrávku jsme zhodnotili jako provokativní ze strany poškozeného. Není nám navíc jasné, proč na místo jel, když byl jen několik dní před tím z pozemku vykázán a ještě nevěděl, že to bylo neoprávněné,“ podotkla předsedkyně senátu Radana Macháňová Laštůvková.

Při konfliktu Martina Ležáka s poškozeným Dohnalem totiž už o několik dní dříve asistovala policie, kterou na místo přivolal právě Ležák. Nelíbilo se mu, že se Dohnal prochází bez souhlasu po jeho pozemku, proto ho policisté z místa vykázali.

Poté sice zjistili, že to nebylo správné, závěr byl však pouze interní a Dohnal se výsledek zkoumání dozvěděl až o několik dní později.

Jako slabý důkaz senát vyhodnotil také fotografie obžalovaného, který na nich držel v ruce klacek.

„Tyto snímky nejsou důkazem, že někoho zranil a není to zřejmé ani z nahrávky, kterou poškozený soudu předložil,“ zhodnotila Macháňová Laštůvková.

Stejného názoru však nebyl státní zástupce Robert Hanuš.

„Myslím si, že během hlavních líčení byla vina obviněného plně prokázána,“ pronesl v závěrečné řeči Hanuš, který požadoval roční trest odnětí svobody se zkušební dobou na dva roky. Proti zprošťujícímu rozsudku se proto hned na místě odvolal.