Přistihli opilé za volantem a mimo jiné vrátili zpět do ústavu dva útěkáře. Perný den začal strážníkům už o půl páté ráno.

„Během kontroly v ulicích jsme spatřili vozidlo, jak vyjíždí z parkoviště u spořitelny,“ sdělil Deníku velitel strážníků v Holešově Anotnín Zalabák.

Právě nejistý rozjezd ale v mužích zákona vzbudil podezření, že žena za volantem před jízdou požila alkohol. „Podezření se potvrdilo. Žena měla v dechu 1,58 promile,“ informoval Zalabák s tím, že si ji přebrala státní policie.

V 15 hodin měli strážníci štěstí na dalšího provinilce. Nebyl sice opilý, sám se ale strážníkům během kontroly přiznal, že mu byl před časem zadržen řidičský průkaz. Touto událostí se bude zabývat správní orgán. Aby toho ale za jediný den nebylo málo, přibyl ještě jeden případ.

„Po osmé hodině večer jsme zadrželi mladistvého chlapce, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Spolu se svým kamarádem totiž utekl z výchovného ústavu ve Veselíčku,“ konstatoval Zalabák s tím, že asi po třech hodinách strážníci zadrželi i zmíněného kamaráda. Oba si je převzala státní policie.