Agresor zřejmě od ledna do června v opilosti slovně a fyzicky napadal svou dvaaosmdesátiletou matku. „Vulgárně jí nadával, vyhrožoval jí zabitím, násilím jí kroutil rukama a shazoval ji na podlahu, kde do ní kopal,“ popsala hrůzné praktiky mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Většina zranění, která seniorka utrpěla, byla podle odborníků bolestivá. „K takovým útokům docházelo téměř každý den, muž byla navíc stále agresivnější a důchodkyně z něj měla velký strach,“ podotkla Malenovská.

Vyvrcholením všech útoků ze strany syna bylo napadení matky o uplynulém víkendu. Poté, kdy ji častoval různými urážkami, ji udeřil plastovým kansytrem do levé ruky a bolestově ji zranil.

„Kolem půl druhé odpoledne své napadení zopakoval. Matce silně kroutil rukama a vyhrožoval jí, že ji zabije. Když se podařilo ženě zavolat na pomoc morkovickou policejní hlídku, dostala ránu plnou PET lahví do obličeje,“ doplnila Malenovská.

Přivolaní policisté agresora otestovali na přítomnost alkoholu, kterého měl v sobě téměř dvě a půl promile. „Protože byl agresivní, skončil na záchytce v Kroměříži. Zároveň ho na deset dní vykázali na deset dní z domu,“ dodala mluvčí s tím, že za podobné jednání byl útočník už letos v březnu odsouzen ke dvanáctiměsíčnímu vězení s podmínečným odkladem na dva roky.