Vůz Škoda Octavia odstavil na jednom z parkovacích míst u smuteční síně. „Auto pak zamkl dálkovým ovladačem a všichni se pak společně vydali k hrobu ve střední části hřbitova," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Při odchodu od auta prý na parkovišti ani v jeho okolí nikdo jiný nebyl. Když se ale během necelých dvaceti minut rodina vrátila zpět, čekalo je nemilé překvapení.

„Okno zadních pravých dveří bylo rozbité a v kufru škodovky chyběly věci, které tam muž ponechal. Přišel tak o notebook, mobilní telefon a také o peněženku, ve které se nacházely peníze, osobní doklady a platební karty," informovala mluvčí.

Zloděj podle ní tímto jednáním způsobil škodu odcizením věcí za bezmála čtyřicet tisíc korun, poškozením vozidla pak dva tisíce korun. Případem se nyní zabývají kroměřížští policisté.

„Po pachateli, který se dopustil trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, pátrají. V případě dopadení mu hrozí až dva roky ve vězení," uzavřela Kyšnerová.