Muž byl třináctého března loňského roku napaden obžalovaným. Podle výpovědi popíjel s ním a dalším kamarádem v restauraci v Bílanské ulici U Anny.

Když jeho kamarád odešel, vypil s obžalovaných ještě pár piv a poté společně odešli směrem na nádraží. Tam ho měl pak obžalovaný surově napadnout.

„Pamatuju si jen, že na mě křičel a dostal jsem ránu do hlavy o bránu," popsal poškozený s tím, že z večera si příliš nepamatuje.

Muži se v osudný den setkali vůbec poprvé. Oba však při výpovědích přiznali, že byli pod vlivem pití: netajili konzumaci několika piv a také tvrdého alkoholu, což bylo nejspíš příčinou celé roztržky.

Poškozený skončil v nemocnici, kde byl dva dny hospitalizován s vykloubenou rukou, pohmožděným obličejem a tržnými ranami na ruce a uchu způsobenými zřejmě nožem „Tři týdny jsem nemohl používat ruce. Hýbat jsem mohl jen třemi prsty," postěžoval si poškozený.

Příčinu jednání obžalovaného nedokázal před soudem vysvětlil. „Asi si mě v tu chvíli spletl, nevím," mínil.

Obžalovaný se prý následně napadenému muži omluvil formou SMS zprávy. Přesto je však nyní stíhán za přečin vydírání, ublížení na zdraví a výtržnictví. Poškozený po něm navíc požaduje náhradu škody ve výši téměř šestadvaceti tisíc korun.

Požadovaná suma, ve které je započteno pět tisíc za zničené oblečení, patnáct za morální a psychickou újmu a zbytek na základě lékařské zprávy, se ale obžalovanému příliš nezdála, on sám si však z večera 13. března moc nepamatoval.

„Překvapuje mě částka, kterou požaduje. Zaplatím mu to, ale najednou to nebude," přiznal před soudem obžalovaný.

Předvolána byla také hospodská, která měla v podniku zrovna službu. „Byli tři, pili pivo a panáky. Seděli u stolu a normálně se bavili. Když jsem zavírala, v pohodě odešli," vypověděla žena.

Další ze svědků útok na poškozeného vylíčil dramatičtěji. Cestou z Dolních Zahrad si rvačky na nádraží všiml a běžel ke svému kamarádovi. Poté se i s ním vrátil na místo a událost sledovali: sami se do bitky ze strachu nezapojili.

„Poškozený stál a dostával rány. Pak šel do kolen, mohl dostat tak šest úderů pěstí," vzpomínal mladík.

Policii zavolal až další kolemjdoucí se psem, který hlídal areál nedaleké firmy. Podle výpovědí přišel k mužům, pak se opět vzdálil a zavolal strážníky.

Tento svědek se však čtvrtečního jednání nezúčastnil a proto byla kauza za účelem jeho výslechu zatím odročena na 6. března.