Společné popíjení trojice mužů se zvrhlo v bitku, kterou jeden nepřežil

Vyhaslý život mají podle všech dostupných informací na svědomí dva přibližně stejně staří útočníci, se kterými se navíc znal. Svou roli na nešťastné události zřejmě sehrál také alkohol.

O případu redakci Deníku teprve v pondělí informovali čtenáři z Karolinky, kteří se chtěli dozvědět podrobnosti o smutné události.

Vsetínští kriminalisté ovšem nechtějí prozatím zveřejňovat detaily tragického případu, který ještě neuzavřeli.

„V současné době to vzhledem k probíhajícímu vyšetřování není možné. Nebudeme se proto k události vyjadřovat,“ konstatovala vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Z neoficiálních informací nicméně vyplývá, že dvojice útočníků svou oběť napadla v nočních hodinách v některém s domků za městským úřadem v Karolince.

„Mám informaci, že se to stalo předminulý víkend. Všichni tři byli místní a zřejmě spolu popíjeli. Potom mělo dojít k napadení,“ prozradil starosta Karolinky Tomáš Hořelica.

Co bylo příčinou pozdější rvačky, ale stále zůstává tajemstvím. Dvojice násilníků se údajně po třetím kumpánovi dožadovala vydání peněz. Když jejich společník odmítl, následovaly facky, údery pěstí a nakonec i kopance.

Zbitý muž pak prý zůstal po nečekaně brutálním útoku ležet na zemi. Darebáci z místa potyčky poté utekli, a to se jejich oběti zřejmě stalo osudným. Muž do rána na následky svých zranění zemřel. „Podobné události jsou tady zcela výjimečné. Svůj podíl na tom má určitě i alkohol,“ kroutil hlavou starosta Hořelica.

Kriminalistům se naštěstí podařilo oba muže dopadnout. Vyšetřování ale i nadále pokračuje.

Podle mluvčího Krajského ředitelství Jihomoravského kraje Pavla Švába byli násilníci obvinění z ublížení na zdraví formou spolupachatelství. V tomto případě jim podle trestního zákona hrozí až osm let vězení.