Ten podle obžaloby 22. července před druhou hodinou ráno u Rymic řídil Renault Megane s 1, 6 promile alkoholu a hazardní jízdou zavinil dopravní nehodu, při níž byly usmrceny dvě devatenáctileté dívky z Holešova a osmnáctiletý mladík z Bystřice pod Hostýnem.

Na krku má muž obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti více osob a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Většina důkazů, které soud shromáždil na prvním jednání ve čtvrtek 21. ledna, mluví proti obžalovanému. Nyní budou vyslechnuti všichni zasahující policisté včetně psovoda a profesionální i dobrovolní hasiči.

Obviněný tvrdí, že auto řídil jiný muž, který poté utekl do pole. Záchranáři po nehodě v rojnici prohledávali okolí a jejich výpovědi by tak mohly objasnit, zda mohl z auta někdo nepozorovaně zmizet.

„Předvolaných je mnoho, snad přijdou všichni, pokud nebudou mít jiné důležité povinnosti. Zda padne rozsudek si netroufám odhadnout. Byl bych rád, kdybychom mohli celou věc skončit, ale uvidíme právě až podle účasti svědků,“ informoval předseda soudního senátu Karel Rašín.

Jednání začíná ve čtvrtek v devět hodin.