„Hned ráno jej však policisté vypátrali mezi obcemi Vážany a Jarohněvice a provedli u něj dechovou zkoušku. Byla pozitivní, přístroj naměřil 1,62 promile," informovala kroměřížská policejní preventistka Barbora Balášová.

Policisté viníkovi zadrželi řidičský průkaz, škoda na autě byla odhadnuta na padesát tisíc korun, na poničeném semaforu pak dalších dvacet tisícovek .

Také v další pondělní nehodě ale sehrál roli alkohol. Třiatřicetiletý řidič nezvládl řízení a při odbočování v ulici Kostnická narazil přední částí vozu do sloupu veřejného osvětlení. K nehodě došlo kolem desáté hodiny večer.

„Také tento muž z místa nehody ujel, ne však daleko. Opodál jej zastavila hlídka městských strážníků a celou věc oznámila policii," popsala Balášová. Hlídka provedla u řidiče dechovou zkoušku. „Přístroj naměřil 3,13 promile," upřesnila Balášová.

Policisté i tomuto muži zadrželi řidičský průkaz a pak byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici do kroměřížské nemocnice. Škoda na autě se vyšplhala na padesát tisíc korun, na sloupu škoda činí jen stokorunu.