„Nehoda se stala krátce po čtvrt na osm na křižovatce ulic Kotojedská, Tovačovského a Husovo náměstí. Třináctiletý cyklista tam jel na kole po chodníku ve směru od ulice 1. máje k ulici Kotojedská a aniž z kola sesedl, vjel na přechod pro chodce,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Právě v tom okamžiku ale místem projížděl také pětapadesátiletý řidič nákladního auta značky Iveco. „Cyklista tak předním kolem narazil do boku jedoucího auta, po střetu upadl na zem a zranil se. Řidič dodávky ale údajně náraz nezaregistroval, a proto pokračoval v jízdě dál,“ podotkla mluvčí.

Během necelé hodiny se díky svědkům podařilo policistům řidiče najít.

„Dostavil se pak na místo nehody, u obou účastníků jsme provedli dechové zkoušky na alkohol a byly negativní,“ dodala policejní mluvčí.

Řidič kamionu před nehodou u Vítonic najel na krajnici
Řidič kamionu před nehodou u Vítonic najel na krajnici

Zraněného chlapce převezli záchranáři do nemocnice, nehodu nadále vyšetřují kroměřížští dopravní policisté. Jak uvedl web Radia Kroměříž, celý incident se měl odehrát tak, že spolužáci zraněného chlapce si stihli zapsat SPZ auta a podle té jej pak policisté vypátrali.

Také první pomoc mezitím poskytli zraněnému právě jeho kamarádi, kteří duchapřítomně zavolali i záchrannou službu.

Událost vzbudila už během pondělka značnou pozornost na sociálních sítích: kromě dohadů o tom, zda nese větší vinu mladý cyklista jedoucí nepředpisově po chodníku a přes přechod, nebo řidič nákladního auta, se množí také připomínky na to, že inkriminovaný přechod na Husově náměstí patří k nejnebezpečnějším ve městě.

„Ten přechod je strašný, i mě tam málem vezli na kapotě už tolikrát! Při odbočení má řidič zelenou a chodci přitom taky. Jde to špatně vidět, pak jim hned skočí červená a řidič má dojem, že mu tam chodec vlezl na červenou,“ postěžovala si na sociální sítí Facebook jedna z obyvatelek města.

A podobnou zkušenost má i další uživatelka. Tři týdny zpátky jsem tam přecházela s dětmi a kdybych syna na poslední chvíli nestrhla zpět, tak ho srazilo auto. Měli by to tam nějak vyřešit. Snad bude chlapec v pořádku,“ uzavřela žena.

Na střední Moravě včetně Kroměřížska řádil v neděli 29. října extrémně silný vítr: zlomený kmen stromu zkomplikoval lidem život například  v ulici Antonína Dvořáka v Hulíně u jedné z tamních firem.
Obce z Kroměřížska sčítají škody po nedělní vichřici