Jednoho večera si vyhlédl na pěší zóně třiapadesátiletého muže. „Beze slova k němu zezadu přistoupil, roztrhl mu kapsu kraťasů a z ní odcizil peněženku s doklady a čtyři sta padesáti korunami,“ popisuje policejní tisková mluvčí Simona Kyšnerová.

Další jeho obětí se stala jednapadesátiletá žena, kterou nejdříve požádal o oheň. Odvětila mu, na to jí vyrazil z ruky peněženku a z ní si vzal čtyři sta korun.

Jeho útoku se neubránil ani jednašedesátiletý muž, jehož oslovil před bytovým domem s tím, že jde ke známým. „U výtahu pak muže nečekaně udeřil do obličeje takovou silou, až napadený spadl na zem. Poté si na něj agresor klekl a začal ho šacovat. Při tom ho poranil ve tváři. Nakonec muži strhl z krku přívěsek v hodnotě dvaceti korun a s nadávkami utekl,“ popisuje incident policejní mluvčí.

Jednalo se o recidivistu, který v březnu opustil brány věznice. Netrvalo tedy dlouho a putoval do vazby. Nyní mu hrozí až desetileté vězení. Pokud však vzhledem k jeho bohaté trestní minulosti bude uznán jako zvlášť nebezpečný recidivista, může být trest i vyšší. (jab)