Třiadvacetiletý mladík se z účtu pokusil naposled vybrat ještě pět tisíc, protože na účtu už nic nebylo, transakce se neuskutečnila.

Vnuk babičku žijící v Kroměříži pravidelně navštěvoval. Loni na podzim si všiml, kde schovává svou platební kartu, ke které znal PIN.

„Potřeboval peníze na živobytí, a tak jí kartu nenápadně vzal a vybral z ní dva tisíce korun. Poté ji vrátil zpět, aniž by to babička zjistila," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Pro kartu si pak takto začal chodit pravidelně. V lednu paní přišla na to, že jí z účtu zmizely peníze a skutek oznámila kroměřížským policistům, kteří na případu pracovali společně s kriminalisty. Ti nakonec zjistili, že peníze vybral sám vnuk.

„Ten se při výsleších ke všemu přiznal, svého jednání litoval a babičce slíbil, že jí peníze začne splácet hned, jakmile si najde práci," uvedla Simona Kyšnerová.

Seniorka proto kriminalistům nedala souhlas k trestnímu stíhání vnuka pro trestný čin krádeže.

Za trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, na který se souhlas nevztahuje, však podezřelému hrozí v případě odsouzení až dvouleté vězení.