Třiatřicetiletý muž, který byl na sklonku minulého týdne zatčen policií, se měl podle informací dostupných Deníku dopustit majetkové trestní činnosti. Soudce Okresního soudu v Kroměříži Roman Kafka na něj následně uvalil vazbu.

Muž si měl dle důvěryhodného zdroje Deníku půjčovat na cizí jména finanční prostředky, manipulovat či falšovat doklady. Díky tomu měl způsobit až statisícové podvody. Jeho kauzu nyní vyšetřuje kroměřížská hospodářská kriminální policie, která je v podávání informací zdrženlivá.

„Vše je v začátcích. Probíhá vyšetřování, dokazování,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

„Mohu potvrdit, že muž je vyšetřován s podezřením na majetkovou trestní činnost. Minulý týden jsme provedli domovní prohlídku, muže zadrželi a nyní je ve vazbě,“ nechala se slyšet pro Deník Kyšnerová.

„Mohu potvrdit, že jsem rozhodl o vzetí do vazby obviněného muže stíhaného dosud pro jednání kvalifikované jako závažná majetková trestná činnost. Ve věci byla zjištěna obava z opakování trestné činnosti i z působení na dosud nevyslechnuté osoby,“ odůvodnil své rozhodnutí soudce Roman Kafka.

Deník pracoval také s variantou, že se muž dopustil další trestné činnosti, zejména fyzického násilí a vydírání. Tyto informace se však nepodařilo potvrdit.

Oblast Račína je však známá problémovými spoluobčany. Policie sem jezdí často. Podle slov obyvatelky bydlící hned vedle zmiňovaných domů je to téměř na denním pořádku.

„Pokud nepřijedou policisté, přijíždí sanitka,“ říká sousedka, která má obavy ze svých sousedů a proto si nepřála být jmenovaná. „Raději se do těch míst vůbec nedívám. Je možné, že se tu minulý týden dělo něco zvláštního, ale mně to datumově splývá,“ uvedla starší paní.

Víc informovaný byl pan Jan Augustián.

„Ano, vzpomínám si, že tady zastavila dvě policejní auta. Jedno tady před domem civilní a pak druhé služební až tam vzadu. Mohlo tu být asi osm policistů,“ míní Jan Augustián, který zde momentálně bydlí.

„Dokonce policie hned někoho mladšího sbalila a odvezla,“ vzpomíná na další detaily Augustián.

Byty, které se zde nacházejí, jsou ve vlastnictví města Kroměříže. Technické služby, které spravují bytový fond, byly policií minulý týden informovány. Radniční mluvčí Jan Vondrášek uvedl, že technické služby vyšly policii vstříc a poskytly jí součinnost při jednání.

„Vše je v šetření Policie České republiky a město Kroměříž se k tomu nebude dále vyjadřovat,“ sdělil Vondrášek. Podle slov mluvčího však zatčený muž neměl uzavřen s městem žádný nájemní vztah.