„Muž přiznal, že odpad, který vykládal z vozíku, pochází z místní restaurace, kterou provozuje. Odpad tímto způsobem prý ukládá asi tři roky. Jako živnostník nemá na ukládání odpadu z restaurace uzavřenou smlouvu, čímž se dopustil přestupku podle zákona o odpadech,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš.

Případ šestatřicetiletého muže strážníci postoupili správnímu orgánu.

Podle místostarosty Karla Holíka se podnikatel může do systému odpadového hospodářství zapojit po uzavření písemné smlouvy se společností Biopas, která sběr a likvidaci odpadů zajišťuje, a po uhrazení poplatku.

Pondělní nehoda na Kroměřížsku - auto na střeše v poli a řidič v péči záchranářů
Řidič na Kroměřížsku skončil s autem v poli na střeše

„Poté dostane nádobu na směsný komunální odpad a jiné druhy odpadů může odevzdávat na sběrném dvoře. Pokud ho odevzdává bez smlouvy do nádob na odpad určených výhradně pro fyzické osoby, dopouští se přestupku, a to i v případě, pokud má jako fyzická osoba trvalý pobyt v Kroměříži a uhrazený místní poplatek za obecní systém odpadového hospodářství,“ upozornil Holík.

Kroměřížská radnice proti nelegálnímu ukládání odpadu do veřejně přístupných kontejnerů na území města začala v těchto dnech kromě stávajících pevných kamerových bodů používat i dvě přenosné kamery a nově také fotopasti.

Na Kroměřížsku explodoval při zásahu hasičů dům.
Za tragický výbuch domu v Koryčanech uložil soud muži podmínku

Podle Holíka je cílem odradit od ukládání odpadu v Kroměříži osoby, které ve městě nemají nahlášen trvalý pobyt, i podnikatele, kteří nemají na ukládání odpadů uzavřenou smlouvu.

„Snahou radnice také je, aby občané Kroměříže do kontejnerů na směsný komunální odpad neukládali odpad stavební, který se odevzdává na sběrném dvoře,“ dodal mluvčí radnice Jan Vondrášek.