„Služební dodávkový automobil zaparkoval před domem, kde pracovali, nechal jej navíc odemčený a průběžně se k němu vracel pro nářadí. V kabině vozidla ale nechal také tašku s osobními a služebními věcmi," poznamenala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Ještě o tři čtvrtě na jednu se podle majitele kabela v autě nacházela, o patnáct minut později už ovšem byla pryč. „Ani jeden z mužů nezahlédl žádnou osobu, která by byť jen okolo auta procházela. Muž tak přišel o peněženku s bezmála šesti tisíci korunami, osobní doklady, klíče od svého vlastního auta, svazek klíčů od domu i zaměstnání a také firemní fotoaparát a CCS kartu," vyjmenovala policejní mluvčí.

Škoda v tomto případě přesáhla dvanáct tisíc korun. „Zloděj se svým jednáním dopustil trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," dodala Simona Kyšnerová. Případem se podle ní zabývají policisté z kroměřížského obvodního oddělení, pachateli za zmíněnou trestnou činnost hrozí v případě dopadení až dva roky vězení. „Apelujeme na řidiče, aby auta vždy řádně zabezpečili a nenechávali uvnitř bez dohledu žádné věci," uzavřela mluvčí.