Podle kroměřížské policejní mluvčí Simony Kyšnerové však práce s tímto mužem nekončí, policie ho totiž podezřívá i ze spáchání dalších trestných činů.

K prvnímu přepadení došlo odpoledne v polovině září. Dvaaosmdesátiletý muž o holi právě přicházel k bytovému domu, u vchodových dveří k němu ale dnes už obviněný muž přistoupil zezadu a z kapsy kalhot mu chtěl vytáhnout peněženku.

„Starý pán ale jeho ruku ucítil a přitiskl ji. Snažil se tak krádeži zabránit. Poté se oba začali přetahovat a upadli při tom na zem," popsala Simona Kyšnerová. Pachateli se pak podařilo peněženku se čtyřmi sty padesáti korunami z kapsy seniora vytrhnout a utéct pryč.

Druhá loupež se pak odehrála dvě hodiny po poledni minulé úterý. Obviněný si tentokrát třiasedmdesáti­letého muže vyhlédl už na poště.

„Viděl, jak si senior pohybující se taktéž o holi vybírá na přepážce důchod. Počkal si na něj před budovou a zezadu do něj silně strčil, až starý pán upadl na zem. Poté mu z ruky vytrhl tašku s bezmála osmi tisíci korunami a následně z místa utekl," upřesnila policejní mluvčí.

Na obou případech pracovali kroměřížští kriminalisté, pachatele se jim podařilo vypátrat a usvědčit: a podle policie se nejedná o žádného svatouška, má za sebou totiž bohatou trestní minulost.

„Navíc mu kriminalisté krom výše zmíněných dvou loupeží prokázali i další pět krádeží, které během uplynulých tří měsíců napáchal v Kroměříži," dodala Simona Kyšnerová.

V srpnu podle ní například obviněný ukradl u jednoho z barů jízdní kolo, počátkem září zase kosmetiku v drogerii. Pár dnů nato vzal před bytovým domem volně odloženou kabelku, v níž nalezl kromě jiného i klíče. Na druhý den se k domu vrátil a díky odcizeným klíčům vnikl do bytu, kde ukradl osobní doklady majitelů a dva mobilní telefony.

Koncem září pak využil nestřeženého okamžiku a v baru u hracích automatů vzal z kabelky odložené na židli peněženku. Páté krádeže se dopustil v polovině října v areálu nemocničního zařízení, z kapsy kalhot tam odcizil muži tři tisíce korun.

„V pátek rozhodla soudkyně Okresního soudu v Kroměříži o uvalení vazby na obviněného. Kroměřížští kriminalisté muže ještě podezřívají ze spáchání dalších trestný činů, kterých se měl dopustit v Kroměříži, a které v současné době dále prověřují," uzavřela mluvčí.