Podle obžaloby měl od začátku loňského roku do letošního července pronásledovat, požadovat sex a vyhrožovat manželce svého klienta. Obžalovaný vinu přiznal jen zčásti.

„Pokud jde o pronásledování, přiznávám se tak, jak je popsáno v obžalobě, jen zčásti. Správné to nebylo, stydím se za to,“ doplnil tiše.
„Rozhodně se necítím být vinný přečinem nebezpečné vydírání,“ komentoval obžalobu Jiří M. (na snímku) Obžalovaný Jiří M. u Okresního soudu v Kroměříži.

ODMÍTLA INTIMNOSTI, PAK TO ZAČALO

Poprvé se dvojice dle výpovědí měla setkat v březnu 2016, kdy manžel poškozené nastoupil do výkonu trestu. Žena se měla u jeho insolvenčního správce – obžalovaného informovat o probíhajícím řízení manžela. 

Postupně se z nich stali přátelé a muž začal pomýšlet na více.

„Bylo jasné, že má o mě zájem. Usoudil jsem, že něco bude. Byla sympatická, hezká, mladá žena, která byla v tíživé situaci a já jsem jí chtěl pomoct,“ vyprávěl správce.

Jenomže žena jeho city neopětovala a začala se mu vyhýbat. To však Jiří M. těžce nesl. Začal ženu podle soudu doslova zasypávat sms zprávami. Za sledované období jich poslal téměř tisíc.

„I dvacet denně,“ uvedla poškozená u soudu.

Čím více nereagovala na zprávy a telefonáty, tím víc jich dostávala.

Ze začátku šlo o zprávy hezké, později už byly vulgární až výhrůžné.

Poškozená navíc často jezdila pracovně do Německa, to již souzený muž neunesl.

„Začal vyhrožovat, že mám milence a že si to s ním vyřídí. A když zjistil, že jezdím do Německa, tak psal, že mám desítky milenců a že si odtud přivezu syfilis,“ vypověděla soudci zoufalá žena.

Její výslech musel být proveden odděleně v jiné místnosti. Z obžalovaného má prý strach, dokonce navštěvuje psychologa.

Vše dlouhou dobu snášela proto, že jí měl Jiří M. vyhrožovat. Tvrdil, že pokud to oznámí, vtáhne ji do manželova insolvenčního řízení. To i přesto, že se jí netýkalo.

Bála se tak, že by ji dostal do složité situace, kdy by jako matka tří dětí musela z 13tisícové výplaty 6 tisíc hradit. Nakonec, když ji měl sledovat v místě bydliště, oznámila věc policii. Hlavní líčení bude pokračovat po vypracování znaleckých posudků z oboru psychologie obžalovaného i poškozené.