„Samotná krádež bývá blesková a předem pečlivě nacvičená. Kapsáři kradou nepozorovaně a mnohdy se okradený o chybějící peněžence dozví až později a na jiném místě, než kde k odcizení došlo," upozornila mluvčí.

Terčem neznámého zloděje se tak toto pondělí dopoledne stal v supermarketu v Chropyni například jednašedesáti­letý muž.

„Pachatel využil jeho nepozornosti při nakupování a odcizil mu příruční tašku. Muž tašku odložil do regálu v úseku se zeleninou a vybíral zboží. Zloději stačila opravdu chvilka a při krádeži ho nikdo nezahlédl," podotkla policejní mluvčí.

Okradený přišel o své doklady, peněženku, mobilní telefon a platební kartu, škoda přesáhla šest tisíc korun.

„Případ řeší policisté z Hulína. Neznámý pachatel se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě dopadení mu hrozí až dvouleté vězení," dodala Simona Kyšnerová.

Připomněla, že policie opakovaně doporučuje, aby každý v místech většího výskytu lidí, jako jsou například nákupní centra, hromadné dopravní prostředky, kina, divadla, hrady, zámky či muzea, věnoval zvýšenou pozornost svým věcem, neponechával je volně odložené bez dozoru a nenosil u sebe vyšší finanční hotovost.