Příčinou byl nedbale zajištěný kotel, škoda se odhaduje na milion korun. „Šlo o rozsáhlý požár,“ sdělil mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.
Již od osmé hodiny ranní stoupal nad obec mohutný dým, rozhlasem se neslo hlášení o požárním poplachu. „Viděli jsme dým a slyšeli hasiče. Starosta totiž vyhlásil místním rozhlasem požární poplach a svolával zdejší hasiče,“ vypověděli členové rodiny Juříkovy.

„Plameny nejdříve zachvátily patnáct metrů půdy, pak se rozšířily a poškodily celou střešní konstrukci. Propadl se i prohořívající strop,“ přiblížil Mitáček.
Zásah, který skončil před třináctou hodinou komplikoval mráz.

Oheň zaměstnal osm hasičských jednotek, škoda dosáhla milionu. Objekt vzplál kvůli špatně zajištěnému víku

„Stékající voda ze zásahu namrzala. Hasičům se ale podařilo zabránit prostupu plamenů do spodního patra objektu a uchránili i stroje za tři sta tisíc korun. Nikdo také nebyl zraněn,“ vyzdvihl mluvčí.

Již včera byla známa výše škody a příčina požáru. „Majitel si vyčíslil škodu na milion korun. Vyšetřování ale stanovilo jako důvod požáru jeho nedbalost,“ uvedl Mitáček s tím, že při pátečním čištění plynového kotle nezajistil dostatečně zadní víko spalovacího zařízení a vypadlý žhavý popel zapálil kotelnu. Oheň se pak rozšířil na střechu a další části stavby.

„Zásah byl perfektní a skončil kolem půl jedné. Situaci nyní kontroluje už jen místní sbor a začíná se s likvidací následků Podle odborníků byl příčinou požáru nejspíš kotel,“ potvrdil včera odpoledne starosta obce Daniel Juřík.