„Na zákaz podávání a prodávání alkoholu osobám mladším osmnácti let se policisté zaměřili na celém okrese Kroměříž,“ upřesnila preventistka kroměřížské policie Barbora Balášová.

Jedna skupina strážců zákona se vydala do vytipovaných restauračních zařízení na Bystřicku, Holešovsku a Hulínsku. Další kolegové vyrazili na Morkovicko.

„Nakonec se všichni sešli v Kroměříži, tam prošli vyhlášená restaurační zařízení, ve kterých probíhají i diskotéky, a další hodně navštěvovaná místa,“ popsala preventistka.

Policisté podle ní byli v terénu šest hodin a zkontrolovali bezmála čtyřicet podniků a také několik náměstí ve městech a obcích. Výsledek je ovšem moc nepotěšil.

„Jedenáct mladých lidí bylo pod vlivem alkoholu. Mezi nimi bylo i pět nezletilých. Nejvíce, a to 1,21 promile, nadýchal teprve čtrnáctiletý chlapec, který navštívil jedno restaurační zařízení v Koryčanech,“ podotkla Balášová.

V tom samém podniku podle ní ovšem policisté objevili ještě tři dívky, které se posilnily alkoholem. Jedna měla šestnáct let, dalším dvěma nebylo ani patnáct. Uniformované kontrole slečny řekly, že jim nalila obsluha.

„Výsledky akce policisté předávají orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Tamní pracovníci pak zvou rodiče dotyčných dětí a informují je,“ dodala preventistka.