„Do školy ještě dorazila. Povyučování se však už domů nevrátila, ani o sobě nepodala žádnou informaci,“ informovala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Když ani do včerejšího večera dívka nedorazila domů, matka se rozhodla zajít na policii. „Soňa je za poslední dva roky pohřešovaná už počtvrté. Vždy byla vypátrána v některé z rožnovských restaurací,“ popsala dále Javorková.

Během minulých pohřešování prý přespávala u kamarádek.

Policisté ještě v úterý večer zahájili pátrání. Provedli prověrky zdravotnických zařízení a kontrolu restaurací. „Prozatím jsme neúspěšní. Pouze se nám podařilo zjistit, že dívka byla viděna v pondělí na nádraží ČSAD, kdy nasedala do autobusu jedoucího směrem na Horní Bečvu,“ upřesnila mluvčí.

Policisté se proto obracejí s žádostí o pomoc na veřejnost. „Kdo by někde spatřil dívku, které je sice šestnáct let, ale vypadá na dvacet, vysokou asi 169 centimetrů, střední postavy, a která nosí dioptrické brýle, ať zavolá na linku 158 nebo informace podá na kterékoliv policejní služebně,“ uvedla Javorková.

Dívku mohou lidé poznat také podle oblečení.

Na sobě má černou bundu s kapucí a bílým kožíškem. Uvnitř nosí zelené kalhoty s bílou batikou na stehnech, červenou mikinu a svetr s obrázkem tygra.

Na nohou měla naposledy hnědé kozačky se šněrováním.

Kromě toho by měla mít u sebe stříbrnou tašku přes rameno s učením a osobními věcmi.

„Pohřešovaná má středně dlouhé rovné vlasy hnědé barvy a v téže barvě oči,“ doplnila Lenka Javorková.