V sobotu v devět hodin ráno nezvládla jízdu na kole devětačtyřicetiletá žena. V Morkovicích-Slížanech kousek od cyklostezky spadla na silnici.

„Utrpěla při tom lehké zranění, se kterým ji záchranka převezla do Kroměřížské nemocnice," informovala kroměřížská policejní preventistka Barbora Balášová.

Policisté u ženy provedli i dechovou zkoušku. Přístroj jí naměřil 2,57 promile.

„Ani samotné kolo nebylo úplně v pořádku, avšak technická závada jako příčina nehody nebyla zjištěna," konstatovala Barbora Balášová.

Krátce po druhé hodině odpoledne pak kontrolovali policisté z Hulína v obci Břest řidiče renaultu. Provedli u něj test na drogy, který prokázal látku cannabis. Hlídka muži na místě zadržela řidičský průkaz a zakázala další jízdu.

Ani v noci neměli policisté o práci nouzi. Po půl jedenácté zastavili v ulici Kotojedská v Kroměříži neosvětleného cyklistu, který na sebe upozornil vrávoravou jízdou.

„Nadýchal téměř dvě promile," dodala policejní preventistka.

Lehké zranění si přivodil také cyklista, který v neděli večer po předchozím požití alkoholu sedl na jízdní kolo a směřoval do obce Brusné. Jednačtyřicetiletý muž však najel na nezpevněný okraj vozovky a skončil v příkopu.

Sanitka ho pak převezla do Kroměřížské nemocnice k ošetření. Dechová zkouška u něj potvrdila hladinu alkoholu, která byla shodná jako u cyklistky v Morkovicích – 2,57 promile.

„Uvedené přestupky budou oznámeny na městský úřad. Ve správním řízení hrozí hříšníkům pokuta od pětadvaceti do padesáti tisíc korun," uzavřela policejní bilanci Barbora Balášová. ⋌