„Hlavním cílem podobných kontrol je předcházet dopravním nehodám a jejich mnohdy tragickým následkům,“ zopakovala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

V úterý bylo podle ní hlavní prioritou právě odhalování přestupků, u kterých bývají následky opravdu velmi vážné.

„Policisté kontrolovali především ty silniční úseky, na kterých řidiči mnohdy riskují životy své, ale i těch ostatních. Šlo zvláště o nebezpečné předjíždění tam, kde je to zakázáno,“ vysvětlila mluvčí.

Dohled tak hlídky prováděly například na silnici mezi Břestem a Říkovicemi, mezi Hulínem a Třeběticemi a nově i na komunikaci mezi holešovskou místní částí Všetuly a Třeběticemi.

„Dozoru se nevyhnula ani hojně sledovaná křižovatka Bezměrov – Kojetín – Bojanovice.,“ podotkla Kyšnerová.

Od třinácti do osmnácti hodin navíc sledovali situaci na cestách i policisté ve vrtulníku.

„Hlídky ve spolupráci s posádkou vrtulníku v průběhu akce zkontrolovaly devětapadesát vozidel a zjistily dvacet devět přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu,“ vyjmenovala polivejní mluvčí.

Řidiči zaplatili blokové pokuty v celkové výši 20 700 korun a dva hříšníky oznámili policisté správnímu orgánu k projednání.

„Hned třináct řidičů se dopustilo závažného přestupku tím, že nebezpečně předjížděli a jeden řidič dokonce nedal přednost autu na hlavní silnici a málem tak způsobil dopravní nehodu,“ zdůraznila Kyšnerová.

Další tři lidé se plně nevěnovali řízení a telefonovali za jízdy, ostatní nebyli připoutáni bezpečnostním pásem nebo řídili vozidla, která byla ve špatném technickém stavu.

Akce podobného charakteru policie plánuje podle mluvčí samozřejmě i do budoucna. „Lidé se proto budou s policisty na silnicích setkávat poměrně často,“ upozornila Kyšnerová.