„Policistům se minulou středu podařilo vypátrat člověka, na kterého vydal Okresní soud v Kroměříži příkaz k zatčení pro podvod. Když si pro osmatřicetiletého muže přijeli do bytu v Holešově, už při vstupu ucítili silný zápach chemikálií a na stole pak našli předměty a látky k výrobě drog,“ vylíčila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Přivolaní kriminalisté potvrdili, že muž vyrábí pervitin, zatčeného pak hned převezli k soudu a odtud putoval na policii.

„Na služebně s ním kroměřížští kriminalisté provedli prvotní úkony a následně ho umístili do policejní cely. Už druhý den byl obviněn ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy,“ dodala policejní mluvčí s tím, že podle zákona za to nyní muži hrozí až pět let vězení.

Kroměřížsko je dlouhodobě regionem, kde se z hlediska nelegální výroby drog daří spíš pěstírnám konopí: také případy výroby pervitinu ale policisté v regionu nezřídka řeší.

Téměř přesně před rokem například zveřejnili případ čtyřiatřicetileté ženy z Bystřicka, která podle policie od loňského ledna v nejméně sedmapadesáti případech předala zdarma nebo za úplatu či protislužbu pervitin jiným lidem na Holešovsku.

Tehdy ovšem nešlo o žádný náhodný případ, kriminalisté podle mluvčí na kauze pracovali několik měsíců.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU