„Asi dvanáct minut před osmou hodinou večer si hlídka všimla řidiče, který nedal přednost ženě přecházející po přechodu pro chodce,“ uvedla za kroměřížskou policii Barbora Balášová.

Policisté prý mířili z ulice Nádražní.

„Vtom si všimli ženy v tmavém oblečení, která se chystala přejít silnici směrem na Horní zahrady. Obě auta jedoucí ve směru na Hulín dala chodkyni přednost. Řidič modré Škody Fabie, který jel ve směru do centra, však na přecházející ženu nereagoval a nezpomaloval, i když k tomu měl dostatek času. Zřejmě ženu zcela přehlédl,“ komentovala Balášová.

Jen díky ostražitosti chodkyně a tomu, že včas zastavila uprostřed přechodu, se nic nestalo a zabránila střetu.

„Hlídka se hned vydala za fabií. Osobní automobil zastavila na ulici Spáčilova. U devětašedesá­tiletého muže provedli policisté dechovou zkoušku, s negativním výsledkem,“ konstatovala Balášová.

Policisté nyní žádají případné svědky události ale taky samotnou ženu, která přecházela, aby se ozvali na telefonní číslo 602 475 255, na bezplatnou linku policie 158 nebo se osobně dostavte na kroměřížský dopravní inspektorát, ulice Březinova.

Ačkoli přesně nad přechodem, kde k celé události došlo, se nachází kamera městské policie, situace na záznamu zachycena není.