Mladík z Kroměřížska se v polovině loňského prosince zaměřil na třiasedmdesátiletou ženu. „Přistoupil k ní zezadu, strhl jí z ramene kabelku a dal se na útěk. Následně kabelku prohledal, sebral z ní peníze a na to ji i s klíči a doklady zahodil,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Blanka Králová.

Stejně postupoval muž i o čtrnáct dnů později, po vánočních svátcích. Znovu zezadu přistoupil ke starší ženě a pokusil se jí z ruky vytrhnout nákupní tašku.

„Žena ji však pevně držela a napadení se bránila. Pachatel ji ale silou shodil na zem, tašku vytrhl a utekl,“ objasnila mluvčí. Mladík si i tentokrát ponechal peníze a tašku se zbylými věcmi zahodil. Obě poškozené utrpěly při pádu, který jim zloděj způsobil, lehká zranění.

Začátkem února přešel muž od kabelek ke vloupání. Podle policejní mluvčí rozbil okno hostince na Vrbce a vlezl dovnitř. „Tam nejdříve všechno prohledal. Odnesl si drobné mince i spotřební zboží, jako cigarety, alkohol a potraviny,“ doplnila Králová. Za podobný čin byl pachatel už v posledních třech letech odsouzen Okresním soudem Kroměříž, nyní mu tedy hrozí trest.

Šárka Vavříková