Osmnáctiletý mladík a jeho o dva roky mladší kamarád, spolu v neděli 31. ledna jeli z Prahy domů na Vsetínsko. Odpoledne je ale revizor v Uherském Brodu vyhodil z vlaku, protože neměli jízdenku, na kterou neměli peníze.

„Peníze tak neměli ani na cigarety, i když chuť na ně měli velkou. Dokonce tak velkou, že se kvůli tomu rozhodli krást. Vyhlédli si trafiku v brodské ulici Dolní valy a ze strany, na kterou nebylo vidět, vnikli násilím přes dveře do novinového stánku,“ informoval mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Když se však mladší z dvojice dírou protáhnul dovnitř, začal houkat alarm. Kluk rychle vylezl a oba začali utíkat pryč. „Houkání i prchající dvojice si ale všiml náhodný svědek, který ihned zavolal na linku 158. Uherskobrodští policisté okamžitě vyrazili na místo a začali popsané mladíky hledat. Za dvacet minut se jim na autobusovém nádraží podařilo oba zadržet,“ dodal Mergental.

Policisté je odvezli na obvodní oddělení, kde se mladíci k vloupání, ze kterého nic neměli, přiznali. Kriminalisté jim sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což jim hrozí až dva roky vězení. Mladší z dvojice se podobného činu již dříve dopustil na Vsetínsku.