Lapila ho hlídka holešovských policistů. Původně ovšem byla vyslána do jedné z obcí na Holešovsku, kde měly hořet pneumatiky v bývalém zemědělském družstvu.

„Po příjezdu na místo policisté zjistili, že v tamním prostoru někdo zapálil, ale zároveň už i uhasil elektrické kabely,“ přiblížila preventistka kroměřížské policie Barbora Balášová.

Policistům padlo do oka auto stojící nedaleko a také muž, který kolem něj chodil. Když chtěli obojí zkontrolovat, řidič se dal na útěk. „Policisté vyběhli za ním a po menších závodech muže dohnali. Spoutali jej a převezli na obvodní oddělení k dalším procesním úkonům,“ popsala policejní preventistka.

Strážci zákona začali muže prošetřovat a zjistili, že nemá řidičské oprávnění. V pořádku ale zdaleka nebylo ani jeho auto. Zdobily ho registrační značky, které k němu vůbec nepatřily, nemělo platnou státní technickou kontrolu a navíc mladík už dlouho neplatil zákonné pojištění.

„Vzápětí se přiznal, že v areálu zemědělského družstva elektrické kabely vytrhával ze zdi a na místě je pálil. Později chtěl vodiče prodat ve výkupnách barevných kovů,“ osvětlila Balášová.

Předběžná škoda způsobená krádeží kabelů je podle ní pět tisíc korun. Mladík se ovšem do křížku se zákonem nedostal poprvé. Za obdobný čin byl v posledních třech letech už potrestán.

„Pro kroměřížské policisty není žádným nováčkem. Nyní mu za jeho jednání hrozí až tři roky vězení. Navíc od příslušného městského úřadu ho zřejmě čeká vysoká pokuta,“ upozornila preventistka.

Jeden ze zasahujících policistů navíc na poněkud netradiční souběh událostí bude mít památku ještě pár týdnů. Při zákroku proti zloději utrpěl zranění. „Má zlomené zápěstí a po dobu zhruba jednoho měsíce nebude moci vykonávat svou práci,“ upřesnila Balášová.