K prvnímu neštěstí došlo v sobotu 7. listopadu večer na frekventované silnici nedaleko Střílek a utrpěli při něm vážné zranění hned dva lidé.

Policie přitom stále nezná totožnost řidiče, který je pravděpodobným viníkem: z místa činu totiž ujel. Podle kroměřížské policejní mluvčí Simony Kyšnerové šli oba muži směrem na Střílky.

„Starší byl odhozen do pravého příkopu, mladší na levou část vozovky," připomněla. mluvčí.

Muže ležícího na silnici navíc po chvíli přejelo další auto, jeho řidič ale zraněným pomohl. Motorista, který předtím ujel, měl podle policie nejspíš poškozenou masku auta.

Podobnou nehodu ale řešili policisté i o dva týdny později: v sobotu 21. listopadu brzy ráno při ní utrpěl vážné zranění pro změnu chodec u Kroměříže.

„Řidič tam ve směru od Postoupek srazil sedmadvacetiletého muže," popsala mluvčí.

Vážně zraněný chodec byl odhozen do vedlejšího pruhu, než se k němu ale dostala posádka škodovky, projížděl od Kroměříže neznámý řidič stříbrného Fiatu Punto a muži přejel nohy.

„Žádné nové poznatky v ani jedno z případů nemáme," přiznala Simona Kyšnerová. Kriminalisté podle ní nehody stále vyšetřují, čeká se na znalecké posudky.

V případě, že by ale kdokoli mohl přijít s novým svědectvím, může se podle mluvčí obrátit na bezplatnou telefonní linku 158.