Palivo měl šestatřicetiletý řidič použít pro vlastní potřebu. Zlínští kriminalisté, kteří se případem zabývají, tohoto muže už obvinili z trestného činu zpronevěry.

„Muž měl ve svém zaměstnání úmyslně fiktivně navyšovat v knize jízd počty kilometrů a neoprávněně tak odebrat přibližně třiadvacet tisíc litrů nafty. Tu měl použít pro svou potřebu,“ vysvětlila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Radnice, která je zřizovatelem společnosti, na celý případ přišla, když dělala kontrolu hospodaření společnosti. „Když jsme dělali namátkovou kontrolu spotřeby nafty a záznamu provozu vozů, zjistili jsme, že nesedí vykázané hodiny, bezpečnostní přestávky, stav tachometru a normy spotřeby nafty,“ uvedla loni v prosinci mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková. Dodala, že město s ním ihned po tomto zjištění rozvázalo pracovní poměr.

Město nechalo zpracovat dva audity za poslední tři roky. Ty by měly i určit, jak dlouho muž naftu techničkám odčerpával. „Prozatím ještě nemáme jejich výsledky. Chybí ještě zkontrolovat jeden rok. Nicméně, až budeme mít závěry, zasedne zastupitelstvo, které rozhodne o dalších možných opatřeních,“ sdělil starosta města Dalibor Maniš.

Podle něj je nyní společnost pod velmi přísným dohledem.

„Udělali jsme taková opatření, aby se to už nikdy neopakovalo. A myslím, že se nám to podařilo. Na tankování pohonných hmot dohlíží mistr. Ten jediný má klíče od nádrží, takže hlídá spotřebu nafty. Pravidelně jsou prováděny kontroly cestovních dokladů, tachometrů,“ vyjmenoval dále starosta. Dodal, že radnice je navíc pravidelně informována o chodu společnosti.

Zlínští policisté celý případ ještě nadále vyšetřují. „Naši kriminalisté momentálně prověřují další okolnosti, které souvisejí s obhajobou obviněného muže,“ doplnila ještě Bartíková.

Za trestný čin zpronevěry může soud udělit až tříleté vězení.