Policii se jim zatím podařilo dokázat, že od března do září tohoto roku ukradli nejméně pět aut za 7,2 milionů korun.

Trojice zlodějů si všechna auta vytipovávala venku na ulici. Na jejich krádež jim stačilo ani ne pět minut. Každý z nich měl přidělenou úlohu. Jeden dával tipy, další rozlomil zámek, auto nastartoval a překonal imobilizér i alarm a třetí s vozem odjel.

„Muži měli speciální zařízení, kterým dokázali překonat bezpečnostní systém. Sehnali si jej pravděpodobně z Bulharska. Běžně se používá v případech, kdy si majitel zabouchne klíče ve voze. Jeho cena se pohybuje kolem čtyř set tisíc korun,“ vysvětlil vedoucí odboru obecné kriminality zlínského krajského ředitelství Jindřich Kučera.

Skupinka se nezaměřovala jenom na území Zlínského kraje. Dvě z pěti vozů ukradla na Slovensku a v Německu v Mnichově. Vozy pak prodávala většinou na Slovensko. „Muži nekradli přímo na zakázaku. Auta se snažila prodat například i přes internet,“ uvedl dále vedoucí krajské kriminálky.

Čtyři BMW již policisté našli a vrátili je původním majitelům. Kriminalisté ale nadále na případu pracují. Nevylučují totiž, že kradených aut bylo mnohem víc. „Momentálně prověřujeme i další poznatky, včetně toho, na jaká výrobní čísla je pachatelé prodali,“ nastínil dále kriminalista Ervín Dankovský. Podle zkušeností kriminalistů podobná skupina, která by kradla auta, ve Zlínském kraji v minulých letech nepůsobila.

„Tato byla specifická tím, že se zaměřovala jenom na luxusní auta,“ doplnil ještě Dankovský. Dva z mužů policie zatkla minulý týden na Zlínsku. Pro jednoho z nich si přišla brněnská zásahová jednotka do bytu, druhého našla v novostavbě. Nejmladšího z mužů policie zatkla již před několika týdny kvůli krádeži Škody Octavia. Všichni tři jsou nyní ve vazební věznici. Dva z nich jsou zaměstnaní, třetí podniká. Údajně je majitelem známé firmy. Nikdo z nich se však nepohyboval v oblasti autoprodeje. Všem třem nyní hrozí až desetileté vězení.