„Podle slov kriminalisty vyhledával vhodné objekty k přespání a obstarání si potravy. Vítězily u něj reakreační chaty, které byly v nevlídném podzimu bez lidí,“ informovala kroměřížská policejní mluvčí Blanka Králová.

Osmačtyřicetiletý muž z Nového Jičína v objektech většinou rozbil okna a dostal se dovnitř, kde všechno důkladně prohledal, nabral si potraviny a alkoholické nápoje a občas i přespal.

„Na zjištěných případech vloupání pracovali policisté obvodního oddělení Bystřice pod Hostýnem a kriminalisté z Kroměříže, kteří na základě dobré znalosti okolí a stop zajištěných na místě činu, vytipovali osobu pachatele,“ uvedla Králová.

Ukázalo se, že muž, který byl před nedávnem zadržen ve Vsetíně, je policistům dobře známý výlupek. Nejenže v poslední době řádil i na Vsetínsku, ale navíc v minulosti za stejnou činnost už odseděl osmnáct měsíců ve vězení.

„V současné době byl kroměřížskými kriminalisty obviněn z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci,“ doplnila kroměřížská policejní mluvčí.

A na jak dlouho půjde výtečník za mříže tentokrát? To se podle mluvčí uvidí až podle toho, co mu ještě prokážou vsetínští policisté.