Muž jednal pod vlivem návykových látek. Na svůj další osud čeká ve vazbě, do které jej poslal soudce okresního soudu v Kroměříži Roman Kafka.

„Mohu potvrdit, že jsem rozhodl dnes o vzetí do vazby obviněného muže stíhaného pro pokus zločinu vražda,“ uvedl soudce Okresního soudu v Kroměříži Roman Kafka.

Farmářské trhy na Hanáckém náměstí v Kroměříži; sobota 24. dubna 2021
Farmářské trhy zaplnily kroměřížské náměstí. Takto to vypadalo

„A to z důvodu obav z vyhýbání se trestnímu stíhání a z důvodu obav z opakování trestné činnosti. Muži hrozí odnětí svobody v délce 12 až 20 let,“ dodal Kafka.

Mladík už ztrácel vědomí

„Do Protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži přivezla rychlá záchranná služba v brzkých ranních hodinách po akutní intoxikaci návykovými látkami třiatřicetiletého muže ze Vsetína. Personál muže umístil do místnosti, takzvané odluky, kde již byl devatenáctiletý mladík, který spal,“ popisuje událost policejní mluvčí Lenka Javorková.

„Vlivem působení drog a s tím spojených halucinací měl třiatřicetiletý muž pocit, že se jej snaží mladík zabít, proto sroloval prostěradlo, omotal ho spícímu mladíkovi kolem krku a začal ho velkou intenzitou škrtit,“ uvádí dále Javorková.

V ten okamžik naštěstí zasáhl personál a další osoby. Podařilo se útočníka odstrčit. Mladíka, který už ztrácel vědomí, nebyl nijak vážně poraněn. Utrpěl jen povrchová poranění.

Speed Marathon. Ilustrační foto.
Speed Marathon v kraji: rychlost nedodrželo šest desítek řidičů

Krajští kriminalisté muže obvinili a nadále na případu pracují.

Zlínská advokátka Monika Janoušková, která by měla pravděpodobně Romana V. zastupovat, detaily události nesdělila.

„Nezlobte se, ale nemohu poskytovat žádné informace, protože jsem vázána mlčenlivostí. Nemohu potvrdit ani to, zda pána zastupuji,“ nechala se slyšet Janoušková.