Podle všeho se pachatel k bankomatu dostal probouráním z vedlejší prodejny chovatelských potřeb.

„Mohu potvrdit, že kroměřížská police šetří případ vloupání do bankomatu, jaká je výše způsobené škody zatím nevíme," uvedla za kroměřížskou policii tisková mluvčí Simona Kyšnerová.

Sdílnější zatím nebyl ani mluvčí Fio banky, kterou Deník oslovil. Podle poškozené banky se totiž z bankomatu žádná hotovost neztratila. Došlo prý pouze k poškození bankomatu.

Můžeme potvrdit, že jsme zaznamenali neúspěšný pokus o vykradení našeho bankomatu," uvedl pro Deník za Fio Banku Jan Kostrhoun. Podle něj však k odcizení hotovosti nedošlo.

„Nicméně, samotný přístroj je bohužel poškozený. Předběžný odhad škody tak dosahuje několika set tisíc korun," vyčíslil předběžné škody Kostrhoun.

„Už jsem to slyšeli co se dnes v noci stalo. Je to hrozné, co se tady děje, prý ukradli miliony," poznamenali dva senioři z Morkovic, kteří si nepřáli uvést své jméno. Na to, aby se dozvěděli zda se ztratily z bankomatu miliony korun, nebo naštěstí v bankomatu nebyla hotovost, si budou ale ještě muset počkat. Policie zatím stále případ vyšetřuje. Útok na bankomat se už v kraji stal.

Zásobník plný bankovek vylomili zloději před několika lety ve Vlčnově na Slovácku. Pachatel v noci vnikl do prostor tamního kulturního domu, kde ve volně přístupné místnosti stál bankomat, pak se násilím dostal i do přístroje. Podle dostupných informací, měli tenkrát pachatelé, použít při krádeži autogen. Od incidentu už v obci bankomat znovu umístěný nebyl.