Postupně tak mladá žena obelhala sedmnáct lidí, ze kterých vylákala přes dvaašedesát tisíc korun. Za to jí už loni v březnu Městský soud v Brně vyměřil dva roky vězení s odkladem na čtyři roky a dozorem. Žena si ale nedala říct a některé z dalších podvodů uskutečnila ještě po vynesení rozsudku.

Mezi okradenými byli lidé z celé republiky, mezi nimi třeba muž z Morkovic – Slížan nebo žena z Uherskohradišťska: a právě ti se společně s další svědkyní sešli v úterý u kroměřížského soudu. „Inzerát na telefon jsem našla na bazoši. Psaly jsme si e-maily, slečna odepsala, že telefon je stále k mání, ať jí pošlu peníze. To jsem do druhého dne udělala, ona potvrdila, že je dostala na účet. Řekla ale, že je nemocná a balíček odešle až zítra. Pak už přestala komunikovat,“ popsala svou zkušenost okradená žena. Ta se pokusila vystopovat prodávajícího skrz bankovní účet, v bance jí však řekli, že jeho majitele nelze zjistit. Asi po dvou měsících se však ženě vrátila celá částka na účet. „Nikdy tyhle lidi nepochopím, já bych to nedokázala udělat,“ dodala na závěr svědkyně.

Podobně se odehrály i další případy, podvodnice při nich používala řadu e-mailových adres a falešná jména. Po svém odsouzení v Brně však uhradila veškeré škody, které způsobila. „Peníze se vrátily zpátky, takže jsem to bral jako hotovou věc,“ potvrdil soudu i svědek z Kroměřížska.

Odsouzená a mezitím znovu obžalovaná žena se před soudem všem poškozeným omluvila a projevila lítost. „Udělám všechno proto, abych nedostala nepodmíněný trest,“ slíbila. Státní zástupce totiž ve svém návrhu zmínil dva alternativní tresty: veřejně prospěšné práce a peněžitý trest, nebo odnětí svobody na spodní hranici, tedy na jeden rok.

A soudce se nakonec rozhodl pro trest tří set hodin veřejně prospěšných prací. „Není problém uložit nepodmíněný trest, ale je třeba brát v potaz polehčující okolnosti,“ okomentoval svůj rozsudek Petr Marák. Kromě toho, že se obžalovaná přiznala, projevila lítost a uhradila škody, má totiž doma malého syna, který její přítomnost potřebuje. Státní zástupce ani odsouzená žena si nenechali lhůtu na odvolání a rozsudek tak nabyl právní moci.