„Ve čtvrtek si totiž vyhlédla na tamním náměstí pětaosmdesátiletou paní, která šla za pomocí chodítka, a chvíli ji sledovala. Když seniorka hodlala vstoupit do jedné z prodejen, ochotně jí přidržela dveře, přitom jí ale nenápadně z kapsy kabátu vytáhla peněženku," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Důchodkyně krádež zjistila až uvnitř obchodu, v peněžence měla osobní doklady a osm set korun. „Rozhodla se, že půjde na městský úřad nahlásit ztrátu. Po cestě potkala policejní hlídku a policistům řekla, co se jí stalo a také to, jak vypadala žena, která jí přidržela dveře, když vstupovala do prodejny," popsala policejní mluvčí.

Popis podle ní odpovídal osobě, kterou policisté dobře znali, podezřelou proto ihned navštívili v místě jejího bydliště.

„Ke všemu se jim přiznala, peněženku vrátila, ale finanční hotovost už uvnitř nebyla," podotkla mluvčí. Bystřičtí policisté proto ženě v pondělí sdělili podezření z trestného činu krádež, za což mohou v krajním případě hrozit až dva roky vězení.