Totéž se stalo už podruhé. Poprvé se stejného skutku dopustil začátkem listopadu loňského roku. Tehdy vzal matce více než devět tisíc korun, které také prohrál.

„Oznámení o krádeži peněz z číšnického fleku v baru v Malenovicích přijali zlínští policisté ve čtvrtek kolem třetí hodiny ráno. Dvaapadesátiletá žena, která bar provozuje, měla podezření na svého jednatřicetiletého syna, který jí v provozovně občas vypomáhá. Ve středu odpoledne spočítala tržbu, která činila deset tisíc korun, a odešla domů," popsala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Její syn v baru obsluhoval až do půl jedenácté večer, poté bar zamkl a odešel do jiného podniku věnovat se své zálibě, hře na automatech.

„Během chvíle prohrál čtyři stovky, které měl u sebe. Vrátil se proto do baru své matky pro tisíc korun, které po krátké době opět prohrál na automatu. Návrat pro peníze a následná prohra celé částky se opakoval několikrát. Dohromady tak pozbyl v automatech více než jedenáct tisíc korun," přiblížila mluvčí Kozumplíková. Matka se před druhou hodinou ráno probudila, a když zjistila, že syn není doma, tušila, co se stalo. Nebylo to poprvé.

Zlínští policisté muže ze Zlína prověřují pro přečin zpronevěra. Za tentýž skutek třikrát trestanému recidivistovi sdělili již před dvěma měsíci podezření z přečinu zpronevěra s až dvouletou trestní sazbou. Nyní ho opět čeká sdělení obvinění a soudní líčení. ⋌(hed)