Podle ní pes uvázaný na vodítku náhle skočil na ženu, která upadla a zranila se. "Jednalo se o pohmoždění bederní krajiny a klínovitou zlomeninu bederního obratle s citelným omezením v obvyklém způsobu života," uvedla Zámečníková. Podle znaleckých posudků žena utrpěla těžkou újmu na zdraví s trvalým postižením.

Podle Zámečníkové je tato událost v posledních letech na Uherskohradišťsku zcela ojedinělá. "Nevzpomínám si, že bychom se zabývali útokem zvířete na člověka. Pouze před čtyřmi či pěti lety museli policisté služební zbraní zastřelit psa, který je ohrožoval," dodala Zámečníková.

Útoky psa na člověka vyšetřovali letos také policisté na Zlínsku. V září pokousal zlatý retrívr v obličeji devítiletého chlapce v centru Zlína. Hoch utrpěl jen drobné poranění, provinění majitele psa řeší jako přestupek magistrát. V červnu policisté museli zastřelit agresivního německého ovčáka a dalšího velkého psa neznámé rasy v Halenkovicích. Zvířata tehdy napadla a zranila patnáctiletého chlapce a jeho o dva roky staršího kamaráda.

V listopadu 2005 zase německý ovčák v Lipové na Zlínsku ukousl nos jedenáctiletému chlapci. Policejní hlídka psa převezla na ošetřovnu, kde veterinář zvíře utratil a nos z těla zvířete vyňal. Lékařům z brněnské nemocnice u sv. Anny se jej poté podařilo hochovi znovu úspěšně přišít.