Obžaloba dvojici obvinila mimo jiné z výroby, držení a prodeje pervitinu a rozsáhlé majetkové trestné činnosti.

U posledního z trojlístku obviněných, jednadvacetiletého Tomáše Horenského, soudce Petr Marák od trestu upustil. „V současné době si odpykává sedmnáctiměsíční trest ve znojemské věznici za jiné majetkové delikty,“ vysvětlil Marák.

Meszárošovou vinila obžaloba z toho, že do roku 2006 měla v Hulíně ve svém bytě vyrábět a dále prodávat pervitin. Pak se společně se synem přestěhovala do Střílek a ve výrobě pokračovala. Soudce Marák během včerejšího líčení znovu přečetl výpovědi narkomanů, kterým měli Meszárošovi drogu prodávat. Obviněná se však proti nim ohradila.

„Je pravda, že jsem jim dávky nosila já nebo můj syn, ale pervitin jsem nevyráběla. Neumím to. Drogu vařil můj bývalý přítel,“ tvrdila Meszárošová.

Soud jí však v tomto případě neuvěřil. Dále byla souzena za drobné krádeže v obchodech a neoprávněné držení platební karty.

Z krádeže a držení karet byli obviněni i její syn a Horenský. V červenci roku 2006 totiž v Hulíně společně vykradli osobní auto a dodávku.

„Jan Meszároš je trošku komplikovanější případ, za poslední rok mu počet trestných činů narostl o deset. Proto jsme museli upustit od výchovného trestu,“ řekl mimo jiné soudce Marák.

Státní zástupce navrhoval pro matku a syna původně vyšší tresty, než jaké soud vynesl.

„Vzhledem k jejich bohatému trestnímu rejstříku navrhuji pro Jana Meszároše rok a půl ve věznici s ostrahou a dva roky pro Zuzanu Meszárošovou,“ přednesl státní zástupce Robert Hanuš, soudce Marák však nakonec vynesl nižší souhrnné tresty.

Rozsudek zatím ale stejně pravomocný není, všechny strany úterního hlavního líčení si totiž ponechaly lhůtu na odvolání.