Žena v neděli druhého prosince oznámila na linku 158, že byla v Kroměříži krátce před šestou hodinou ranní přepadena neznámým mužem. Ten prý vystoupil z malého červeného auta, které zastavilo při krajnici na ulici Velehradská a rychlou chůzí jí následoval až do ulice Svatopluka Čecha.

„Poté ji měl zezadu uchopit za předloktí, otočit k sobě a s nožem v ruce požadovat peníze. Na základě oznámení jsme zahájili důkladné vyšetřování," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Do případu byli zapojeni také policisté obvodních oddělení. Všichni pátrali po údajném pachateli, červeném autě a jeho posádce. Žena dokonce vytvořila identikit domnělého násilníka. „Vše působilo naprosto věrohodně," řekla Kyšnerová.

Podobizna muže se tak ocitla v televizi, novinách i na internetu, o přepadení informovala také rádia. Kriminalisté ale ve výpovědích ženy nalezli určité nesrovnalosti. Ona přesto stále trvala na svém.

„V neděli ráno šestnáctého prosince pak zavolala na linku 158 znovu. Opět prý byla přepadena stejným pachatelem, i scénář celého příběhu byl obdobný," vysvětlila mluvčí.

Červené auto mělo tentokrát zastavit poblíž benzínové čerpací stanice v ulici Třebízského. Údajný pachatel ji uchopil zezadu pod krkem, opět požadoval peníze a zároveň ji natlačil do auta, ve kterém seděli na předních sedačkách další dva muži.

Žena tvrdila, že se všemožně snažila dostat z auta ven, proto ji prý muž pořezal skleněným střepem ruku a poté vyhodil z vozu, takže se ocitla v ulici Za Zámeckou zahradou u veterinární kliniky.

„Poté zavolala o pomoc na policii. Poraněnou ruku jí ošetřili v nemocnici, teprve v úterý se pak kriminalistům přiznala, že si obě události ve skutečnosti vymyslela a zranění si způsobila sama. Tímto způsobem prý chtěla řešit osobní problémy," uzavřela Kyšnerová.