„V úseku s pečivem využila okamžiku, kdy se paní otočila zády k nákupnímu košíku, ve kterém měla uloženou tašku a v té chvíli ke koši přistoupila. Pak otevřela kabelku a vzala z ní peněženku," popsala krádež kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Následně se žena snažila obchod rychle opustit. Manžel okradené však zlodějku při krádeži zahlédl a začal ji pronásledovat. U dveří se mu ji podařilo chytit za kapuci.

„Na pomoc jí le hned přispěchal její komplic a oba muži se pak o mladou ženu přetahovali. Po chvíli se jí podařilo vysmeknout a utéct i se svým parťákem," dodala Kyšnerová.

Manželovi okradené paní zůstala v ruce pouze kapuce ze zlodějčiny bundy. Jedna z návštěvnic prodejny pak vyběhla ven a viděla, jak se za prchajícím párem rozjelo auto, které původně stálo na parkovišti před obchodem. Stihla si ještě zapamatovat registrační značku.

Peněženku našly nakonec až za několik dní děti

„Mezitím už zaměstnanec supermarketu zavolal hulínské policejní hlídce, která vůz jedoucí směrem na Přerov pronásledovala. Nakonec se automobil podařilo zastavit přerovským kolegům," popsala mluvčí.

Hlídka podezřelou zajistila, ukradenou peněženku u ní ale nenašla a tak ji po provedených výsleších propustili. Peněženku však nakonec objevily několik dní po krádeži děti v Hulíně, a na případu i nadále pracovali tamní policisté. „Na základě pachových stop, které podezřelá nechala na kabelce i peněžence, jí pak skutek prokázali," dodala Kyšnerová.

Vzhledem k tomu, že doytčná žena už v minulosti obdobnou trestnou činnost spáchala a byla za ni odsouzena, hrozí jí nyní až tři roky vězení.