Šestapadesátiletá operátorka mířila krátce po páté hodině ranní z vlakové zastávky do práce. V Broučkově ulici nedaleko domova důchodců narazila na muže, který se ve značně podroušeném stavu potácel po hlavní cestě.

„Jako profesionálka si byla dobře vědoma, že by mohlo snadno dojít k dopravní nehodě. Oslovila tedy mladíka a požádala jej, aby se z bezpečnostních důvodů držel raději na chodníku. Poté pokračovala ve své cestě,“ popsala mluvčí zdravotníků Hana Polešáková.

Neuběhlo ani pár minut, když ji muž zničehonic bezdůvodně zezadu napadl, srazil na chodník a kopal do ní. „Bohužel se v tu chvíli nenacházel na místě nikdo, kdo by jí pomohl. Útočník se dal na útěk až v momentě, kdy naše kolegyně začala zoufale křičet o pomoc,“ uvedla dále mluvčí.

Ženě útočník způsobil pohmožděniny a naštípl jí kost na ruce. Vyjádření napadené ženy se Zlínskému deníku sehnat nepodařilo. Přes Polešákovou vzkázala, že je otřesena a že o incidentu zatím nechce mluvit.

Nad tímto případem kourtí hlavou i oslovení občané. „To je fakt hrůza. Člověk chce pomoci a takhle dopadne. Já sama bych se zachovala stejně jako ta žena. Vůbec by mě nenapadlo, že by ještě na mě mohl takový člověk zaútočit,“ kroutí nevěřícne hlavou Andrea Malotová ze Zlína.

Naopak respekt před opilci má prý Zlíňanka Iveta Mrázková. „Já mám tedy z opilých lidí strach. Ze svého okolí znám jednoho, který je dost agresivní. Asi bych si takového člověka ani nevšímala a šla dál,“ reagovala mladá žena.

Případ už vyšetřuje policie. „Ihned poté, co jsme se onapadení dozvěděli, vyslal operační důstojník na místo hlídku. Ta začala pátrat po asi osmnáctiletém mladíkovi, který měl krátké tmavé vlasy a na sobě měl šedou bundu s kapucí,“ informovala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Kriminalisté zatím mladého útočníka podezřívají z přestupku proti občanskému soužití. Za ten hrozí i pokuta. „Ženě nic neukradl a její zranění je kvalifikováno jako lehké,“ vysvětlila mluvčí. Podle ní není zrovna moc časté, že by člověk někoho bezdůvodně napadl. „Pokud však k tomu dojde, většinou v tom hraje roli právě alkohol,“ konstatovala mluvčí.

Policisté prosí i případné svědky, aby se s jakoukoliv informací o mladém agresorovi obrátili na linku 158.