„V sobotu před osmou večer přijala policie oznámení o tom, že nějaký mladý opilý muž v restauraci napadá hosty. Nejdříve jim nadával, pak na ně převrátil stůl s nápoji a vrhl se na servírku, kterou povalil,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Blanka Králová.

Policisté proto výrostka zadrželi a odvezli na kroměřížskou záchytnou stanici.

Později však vyšlo najevo, že jeho výstup v restauraci nebyl jediným protiprávním jednáním, kterého se pod vlivem návykových látek ten osudný večer dopustil.

Brýle i čepici hodil do popelnice

„Už před devatenáctou hodinou totiž v ulici Palackého pod krkem chytil dvanáctiletého chlapce a se slovy ty mi neutečeš mu sebral čepici a sluneční brýle. Obojí pak hodil do popelnice,“ pokračovala Králová.

Na jiné ulici pak podle ní opilec přelezl téměř dvoumetrovou zeď jednoho z bystřických domů, na dvoře rozbil dveře od průjezdu a vlezl dovnitř. Nic však neukradl.

V jiném domě už však sebral motorovou pilu, kterou podle mluvčí cestou naprosto zničil a pak ji zahodil.

„Hned další den mu proto policisté sdělili podezření z krádeže, porušování domovní svobody, poškozování cizí věci, výtržnictví a také vydírání,“ vyjmenovala Králová.

Případ je podle ní řešený ve zkráceném přípravném řízení, mladíkovi za jeho rozmanité opilecké počínání hrozí až několik let za mřížemi.