Tuto skutečnost prokázala i orientační dechová zkouška na alkohol, kterou u něj provedli přivolaní policisté. Přístroj naměřil 2,23 promile.

„Podnapilého zahraničního řidiče jsme po nehodě zajistili a umístili do protialkoholní záchytné stanice. Po vystřízlivění putoval do policejní cely,“ dodává policejní tisková mluvčí Simona Kyšnerová.

Jelikož se jednalo o cizince dopravní policisté podnikli kroky ve zkráceném přípravném řízení a hned v pondělí mu sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Rozsudek si vyslechl u středečního soudu.

Obdobný osud také čeká i devětadvacetiletého cizince. I ten usedl posilněn alkoholem za volant. V úterý v noci na něj narazili dopravní policisté na ulici Spáčilova v Kroměříži. Nadýchal 1,57 promile.

„Muže jsme zadrželi, a to ze stejného důvodu jako v předešlém případě,“ uvedla policejní mluvčí.

Problémem s cizinci je totiž v tom, že nejsou vedeni v žádné z evidencí v České republice. Mohli by tak svou trestnou činnost opakovat nebo by se mohli skrývat či uprchnout. Proto je nutné postupovat rychle.

„Už včera jsme devětadvacetiletému cizímu státnímu příslušníkovi sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a také jeho brzy čeká soudní řízení,“ uzavírá Kyšnerová. 

Zlínský krajský soud povolil obnovu řízení v kauze únosu dcery kroměřížského podnikatele.
VIDEO: Soud povolil obnovu řízení v případu únosu ženy z Kroměříže