„Přišel do kanceláře starosty Městského úřadu a neurvale se dožadoval jednání s ním,“ přiblížila za policii Simona Kyšnerová.

Po zjištění, že šéf úřadu v budově není, chtěl muž mluvit s místostarostou. Ten měl zrovna jednání, a proto pracovnice radnice návštěvníka upozornila, že musí chvíli počkat.

„Výtržník tohoto nedbal a opakovaně se dožadoval vstupu do kanceláře. Devětadvacetiletá zaměstnankyně úřadu mu v tom chtěla zabránit, a proto mu vstoupila do cesty. Agresivní muž ji odhodil ke skříni a zkroutil jí ruku za záda,“ popsala Kyšnerová.

Když žena začala volat o pomoc, vešel do místnosti místostarosta. Muže vykázal ven z budovy a incident oznámil na policii. Hlídka muže zastihla ve vestibulu úřadu a provedla u něj dechovou zkoušku. Výsledek byl 2, 83 promile alkoholu.

„Policisté podnapilce odvezli na protialkoholní záchytnou stanici v Kroměříži a následující den mu bylo vrchním inspektorem sděleno podezření pro přečin výtržnictví,“ doplnila Kyšnerová.

V pondělí policie případ předala Okresnímu státnímu zastupitelství v Kroměříži s návrhem na potrestání. Muži za hrubý výstup na veřejně přístupném místě hrozí až dva roky vězení.