Šestadvacetiletá žena se ve čtvrtek po půlnoci vydala na svém jízdním kole z oslavy v obci na Kroměřížsku na cestu domů, do obce vzdálené 21 km.

„Předtím, než vyrazila, popíjela na oslavě alkohol. Vzhledem k tomu, že byla tma, žena ztratila orientaci a nevěděla přesně, jestli jede správným směrem. Když dorazila k dálničním svodidlům, mínila, že je to pouze oplocení. Za ním uviděla silnici, tak si pomyslela, že se určitě jedná o cestu vedoucí právě do malé obce, kam směřovala. Svodidla i s jízdním kolem přelezla a pokračovala v cestě,“ popsala situaci policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ilustrační foto.
Pozor na podvody! Muž z Kroměřížska chtěl prodat kolo, přišel o 800 tisíc

Jízda cyklistky po dálnici neunikla řidiči v protisměru, který tento nebezpečný manévr nahlásil na linku tísňového volání policie.

„Dálniční policisté cyklistku za pár okamžiků zastavili. Až od nich se dozvěděla, že jede na jízdním kole po dálnici,“ uvedla mluvčí. Dodala, že dechová zkouška u cyklistky ukázala hodnotu 1,8 promile alkoholu.

Žena je nyní podezřelá hned ze dvou přestupků.

„Jednak jela na jízdním kole po dálnici, navíc jela na jízdním kole pod vlivem alkoholu. Za oba přestupky jí ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta,“ uzavřela mluvčí.