Paradoxně právě díky tomu se nakonec na nahrazení škody poskládali tamní strážníci. – ale popořadě.

Do kasičky se na druhý svátek vánoční ráno dostal pětadvacetiletý mladík z Postoupek. Ohnul plechové víko a vybral si hotovost. K jeho štěstí a naopak ke smůle vyšetřovatelů bohužel tento okamžik propásla operátorka kamerového systému. Vykradené kasičky si tak až po pár minutách všimla hlídka, která jela kolem.

„Došlo k selhání lidského faktoru,“ přiznal včera pochybení operátorky ředitel kroměřížské městské policie Miloslav Skřebský.

Vzhledem k tomu, že pachatel se dopustil trestného činu krádeže, strážníci v souvislosti s událostí zahájili spolupráci se státními kolegy.

„Ta byla naopak skutečně příkladná,“ pochvaloval si Skřebský.

Díky kamerovým záznamům se podařilo zjistit, kam pachatel směřoval. Zastavil se mimo jiné na jedné z benzínových čerpacích stanic a díky videozáznamu pořízeném uvnitř pak policisté zajistili snímek, který zveřejnili v médiích včetně Kroměřížského deníku společně s prosbou o pomoc při pátrání.

Pětadvacetiletého zloděje ale nakonec našli sami strážníci. „Hlídka ho objevila 30. prosince kolem poledne na autobusovém nádraží v Kroměříži,“ řekl Skřebský.

Pachatel mužům zákona navíc usnadnil práci už tím, že se ani nepřevlékl. Na nádraží měl totiž na sobě tutéž mikinu jako na snímku z benzinky, který zveřejnila státní policie.

Na jejich služebnu byl taky mladý pachatel po dopadení převezen.

„Zde se přiznal a bylo mu sděleno podezření z trestného činu krádeže. Navíc u něj bylo zajištěno více než pět tisíc korun,“ upřesnila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Zhruba třináct set korun se muži mezitím podle mluvčí podařilo utratit: mimo jiné si za ni pravděpodobné koupil na benzince brambůrky a také se svezl taxíkem.

„Podle kamerového záznamu jsme poznali, že z náměstí šel k restauraci Slady, pak odešel na benzinku, kde si koupil občerstvení, poté se vrátil ke Sladům a nakonec odjel taxíkem domů,“ popsal trasu pachatele Skřebský.

Strážníci jsou rádi, že se jim podařilo dopadnout pachatele, chybu se ale rozhodli odčinit i jinak.

„Cítili jsme morální povinnost napravit nějak pochybení a uspořádali jsme sbírku. Vybrali jsme sedm tisíc osm set korun a částku osobně předáme občanskému sdružení Korálky, kterému byly peníze ukradeny,“ slíbil Skřebský.

Prozradil, že částkou dva tisíce korun přispěl i místostarosta města a senátor Miloš Malý.