„Stará paní u sebe měla pouze pětatřicet tisíc a po domluvě je nachytala do obálky, aby si peníze muž mohl vyzvednout. Ten ale za chvíli volal znovu, prý se nemůže dostavit osobně, ale posílá svého kamaráda, který obálku vyzvedne," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Krátce po skončení hovoru si skutečně pro peníze přišel údajný kamarád a důchodkyně mu obálku dala.

O hodinu později navíc přišla obdobným způsobem o své peníze také sedmasedmdesátiletá žena z Holešovska. „Také jí zavolal domů na pevnou linku nějaký muž. Vydával se za jejího syna a i on chtěl půjčit peníze. Potřeboval padesát tisíc, žena u sebe ale měla pouze čtyřicet. Na žádost falešného syna mu bankovky nachystala do obálky," dodala policejní mluvčí.

Podvodník za chvíli také volal znovu s tím, že posílá známého, ten pak dorazil a obálku s penězi si odnesl.

„V souvislosti s případy pátráme po muži ve věku okolo třiceti až pětatřiceti let, který je asi 180 – 185 centimetrů vysoké štíhlé postavy. Oblečen byl do světlemodrých riflí a světlého trička, na hlavě měl kšiltovku. Hovořil česky bez přízvuku," řekla mluvčí.

Na základě identikitu podvodníka žádá teď policie o pomoc veřejnost. „Informace mohou občané poskytnout na kterémkoliv obvodním oddělení policie nebo na bezplatné lince 158," uzavřela Simona Kyšnerová.