Ten se jako jediný včera zúčastnil hlavního líčení. Kutrovi se k soudu po předchozí omluvě nedostavili, nicméně soudu dali souhlas k projednávání. Rozsudek ale nakonec nepadl, předseda senátu Dušan Beránek ho odročil na příští středu. Státní zástupkyně při své závěrečné řeči navrhla Ševčíkovi čtyřměsíční trest s dvouletým odkladem za to, že svou nedbalostí napomohl podvodu.

"Jeho úkolem bylo provádět kontroly všech dokladů. Ty však podepisoval bez toho, aniž by si zkontroloval, zda tyto věci opravdu byly nakoupeny či provedeny. Nebylo mu ani podezřelé, když mu Kutrová dva měsíce po sobě přinesla k proplacení účtenky na kávu za celkem devětatřicet tisíc korun," podotkla Karla Bílková. Pro Kutrovou žádá mnohem tvrdší trest - dva roky za mřížemi nepodmíněně.

"Tři čtvrtě roku měla jako ekonomka provádět finanční operace, kdy pozměňovala a falšovala doklady. Magistrát jí tak celkem proplatil téměř devět set tisíc korun. Prodavači, kteří se k jednotlivým dokladům vyjadřovali, z nich většinu ani nepoznali nebo potvrdili, že jsou psány zcela odlišným způsobem. Od doby, co se vede trestní řízení, neuhradila ani korunu škody a navíc se po celou dobu líčení tvářila, jako by se jí to netýkalo," uvedla zástupkyně. Jejímu manželovi, který jí měl v celém podvodu pomáhat, navrhla roční trest s odkladem na dva roky.

Obhájce Kutrových ale naopak při závěrečné řeči tvrdil, že sice doklady jsou falšované, ale neexistuje přímý důkaz toho, že je falšovala Kutrová. Stejně tak i obhájce Miroslava Ševčíka tvrdil, že nelze kontrolovat všech padesát lidí, co má pod sebou. Oba pak navrhli všechny tři zprostit viny. Soudce Dušan Beránek nakonec kvůli rozsahu případu posunul rozsudek na 2. května.